5/10/2026

De toekomst van ETS

De Europese industriële transitie bevindt zich op een keerpunt.

De Belgische industrie is bereid te investeren in elektrificatie, waterstof, CCUS en koolstofarme technologieën om de doelstellingen inzake klimaatneutraliteit tegen 2050 te halen. Maar om hierin te slagen, moet het ETS-kader voor de periode na 2030 zowel de decarbonisatie als het concurrentievermogen ondersteunen.

Onze 5 prioriteiten:
✅ Zorgen voor de nodige randvoorwaarden voor de transitie
✅ Aan de toewijzing van gratis emissierechten zijn geen voorwaarden verbonden
✅ Zorg voor adequate bescherming door het gebruik van representatieve benchmarks en voldoende rechten voor vrije toewijzingen
✅ Stem het tempo van de inkrimping af op de realiteit van innovatie
✅ Financiering van de vergoeding van indirecte kosten op Europees niveau

Europa zal de klimaatwedstrijd niet winnen door zijn productie te exporteren, maar door zijn industrie te transformeren.

Lees ons standpunt: https://lnkd.in/euvF-JpZ

Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.